LinkedIn сьогодні ― це динамічний хаб для B2B-зв’язків, в якому активно відбуваються лідогенерація, нетворкінг, визначні колаборації та рекрутинг. Ваші слова тут можуть резонувати з думками впливових людей у вашій галузі, які потенційно можуть стати вашими теплими лідами.
Станом на 2025 рік соцмережа має понад 1,1 мільярда користувачів по всьому світу, щонайменше 65 мільйонів з яких є десіжн мейкереми в розвинутих компаніях. До того ж тут присутні фахівці з безлічі галузей, тож лідогенерація в LinkedIn є однією з найефективніших у B2B сегменті.
В цьому пості ми розглянемо 10 перевірених стратегій лідогенерації в соцмережі: від оптимізації профілю до пошуку email адрес лідів та автоматизованих аутріч кампаній, та від створення привабливого контенту до використання таргетованої реклами.
До кожної стратегії ми додаємо дієві поради, завдяки яким B2B лідогенерація буде ще простішою та результативнішою. Тож незалежно від того, чи ви підприємець-початківець, чи нова зірка у продажах, ці стратегії стануть надійним путівником, який допоможе вам легко та ефективно генерувати ліди в LinkedIn.
Зміст:
Іноді використання інструментів лідогенерації в цій соцмережі нагадує диригування оркестром: ви повинні бути в правильному місці у правильний час, мати творчий підхід і правильно поєднувати інструменти. Тож, наша цифрова симфонія базується на трьох основних аспектах: контенті, аутрічі та рекламі.
Давайте спробуємо розібратися, як зробити так, щоб генерація лідів за кожною з цих стратегій була гармонійною і не породжувала дисонансів.
Ваш профіль в Лінкдін ― це живе, інтерактивне резюме. Це не просто місце, де можна похвалитися своїми досягненнями (хоча й не без цього, чи не так? 🙃)
Тож наскільки ефективною буде лідогенерація в LinkedIn ― суттєво залежить від вашого контенту, за яким можна визначити вашу експертність та авторитетність. Незалежно від того, чи це глибокі пости, що демонструють ваш досвід, вебінари, які доводять, що ви є лідером думок, або ж добре оформлена сторінка компанії ― ваш контент має бути таким, щоб ним неодмінно хотілося поділитися.
Зрозуміло, що B2B лідогенерація не обмежується створенням якісного контенту. Якщо ваші дописи ― це рукостискання з лідом, то аутріч ― наступна зустріч за кавою, де ви укладаєте угоду. А такі інструменти, як Sales Navigator та LI Prospect Finder ― ніби GPS-мітка, завдяки якій ви знаходитимете одне одного.
Це про персоналізацію та про змістовні розмови. А ще генерація лідів у LinkedIn ― це про якісну автоматизацію, яка допомагає персоналізувати вашу комунікацію, коли ви спілкуєтеся одразу з кількома або кількома десятками лідів. Але про це трохи згодом…
Смілива, помітна та (якщо все зроблено правильно) здатна наштовхнути на розумні рішення. Ви можете вважати, що лідогенерація в LinkedIn за допомогою реклами є надто дорогим сценарієм, але будьте впевнені, що такі інструменти, як динамічний контент і реклама в месенджері суттєво підвищать впізнаваність вашого бренду і зацікавлять купу таргетованих лідів.
Отже, ефективна B2B лідогенерація в соцмережі LinkedIn поєднує усі 3 вищеперераховані стратегії. Це про особистий підхід в тандемі з потужністю технологій. Забагато автоматизації ― і ви станете просто ще одним ботом. Занадто мало ― і ви почнете тонути в океані зібраних даних.
Все, що вам потрібно ― це знайти власний баланс.
Ви вже чули це раніше: професійний та привабливий профіль у LinkedIn ― це перше враження, яке ви справляєте, коли пінгуєте запит на встановлення контакту. Чи довіряли б ви компанії з підозріло пустим сайтом? Швидше за все, ні. Так само й лідогенерація в LinkedIn має спиратися на інформативну сторінку фахівця, який звертається до лідів з чіткою пропозицією.
Яким саме критеріям має відповідати ваш профіль? Ось кілька найважливіших з них:
Пам’ятайте, що лідогенерація в LinkedIn «зростає» саме на плодовитому ґрунті оптимізації профілю. Пропустіть цей крок, і всі інші стратегії втратять свою перевагу. Добре складений профіль не просто відкриває двері, він запрошує ваших потенційних клієнтів до змістовної розмови.
Перш за все ― релевантний контент. Будь то статті в блозі, пости в соцмережах чи відео, ви завжди повинні звертатися до больових точок та інтересів вашої цільової авдиторії. Ваша B2B лідогенерація швидко перестане бути ефективною, якщо ви не відчуватимете потреби своїх лідів. Тож діліться порадами, галузевими інсайдами або історіями про свій бізнес-шлях. Робіть це доступно і змістовно.
Важливо не тільки те, ЩО ви публікуєте, але й те, ЯК ви це робите. Ставте запитання, заохочуйте зворотній зв’язок і взаємодійте з тими, хто реагує на ваші дописи. Зважайте на те, що лідогенерація в LinkedIn має бути послідовною, але не надмірною. Подумайте про те, щоб створити регулярний графік публікацій, який триматиме вас у полі зору, не перевантажуючи ваших підписників.
Зосереджуючись на створенні та поширенні контенту, який додає цінності, ви позиціонуєте свій бренд і себе як авторитет у своїй галузі.
Галузеві групи ― це не лише жваві дискусійні форуми, але й професійні спільноти, в яких доступні: спілкування з колегами, лідерами галузі, діловими партнерами і, звичайно ж, лідогенерація, як прямий наслідок цільової комунікації.
Вони мають відповідати вашій сфері, інтересам чи цільовому ринку. Наприклад, якщо ви займаєтеся продажами в B2B, приєднуйтесь до таких груп, як «B2B Social Selling in Ukraine» або «B2B Sales Connections», де дискусії, швидше за все, будуть релевантними для вашої галузі.
Зрозуміло, що лідогенерація в LinkedIn не буде достатньо ефективною, якщо ви просто спостерігатимете за дискусіями в групах. Тож сміливо долучайтеся до них. Ось, як це можна зробити:
Ви природно здобудете репутацію обізнаного та корисного учасника групи, оскільки постійно надаватимете цінний внесок. Таке визнання має вирішальне значення для встановлення довіри та відкриття можливостей для нетворкінгу, результатом чого буде не лише ефективна лідогенерація в LinkedIn, але й побудова цінних зв’язків.
Ви можете запитати: «А чому я не можу просто надсилати запити на встановлення контакту та спілкуватися з лідами безпосередньо на платформі?»
Звісно можете, і це найпростіший спосіб, до того ж абсолютно безкоштовний.
Але потрібно враховувати, що безпечно можна надсилати не більше 100 запитів на тиждень. В іншому разі ваш акаунт можуть заблокувати, після чого лідогенерація в LinkedIn, скажімо так, суттєво ускладниться.
Який вихід? Перенести спілкування за межі соцмережі.
Отримання надійної контактної інформації з професійної мережі може бути складним, але необхідним кроком на шляху до отримання якісних лідів у LinkedIn. Інструменти для пошуку email-адрес в LinkedIn, на кшталт LI Prospect Finder від Snov.io, є незамінними для плавного переходу від пошуку потенційних лідів до безпосередньої комунікації.
Аутбаунд лідогенерація в LinkedIn починається з пошуку потенційних клієнтів. Перш за все скористайтеся пошуком LinkedIn, щоб знайти цільові ліди, та застосуйте фільтри за посадами, місцезнаходженням та галуззю. А вже на сторінці з результатами пошуку запустіть LI Prospect Finder та зберіть електронні адреси, які знадобляться вам для створення мультиканальних аутріч кампаній.
Завдяки LI Prospect Finder лідогенерація в LinkedIn стає значно простішою та швидшою, адже інструмент гармонійно взаємодіє із соцмережею, дозволяючи вам легко збирати email-адреси зі сторінок пошуку, а також профілів людей та компаній.
Паралельно Snov.io перевіряє знайдені адреси, завдяки чому можна сфокусуватися на валідних емейлах і швидко розрахувати необхідні для кампанії ресурси.
До того ж ви можете експортувати списки контактів у XLS та CSV файли та Google Таблиці, або інтегрувати Snov.io із 5 000+ інших інструментів для маркетингу та продажів.
Важко уявити, що лідогенерація в LinkedIn може відбуватися без залучення точних профільних інструментів. Один з таких ― Sales Navigator. Він створений, щоб приглушити шум і дати доступ до якісних та кваліфікованих лідів. До речі LI Prospect Finder суттєво доповнює Sales Navigator й органічно співпрацює з ним.
Це перлина Sales Navigator, адже завдяки ним лідогенерація в LinkedIn проходитиме за чіткими, детально налаштованими критеріями, яких налічується понад 30. Незалежно від того, чи ви зосереджуєтесь на конкретній галузі, розмірі компанії або навіть на нещодавніх кар’єрних змінах, ці фільтри дозволять вам із хірургічною точністю визначати вашу ідеальну авдиторію.
Використовуйте Sales Navigator для менеджменту контактів. Створюйте списки на основі деталізованих критеріїв пошуку, відстежуйте апдейти від цих лідів і користуйтеся рекомендаціями, адаптованими до потреб вашого бізнесу.
Контактуйте із впливовими особами на ваших цільових ринках. Наприклад, якщо мета лідогенерації в LinkedIn ― це контакт з технічними директорами у технологічних компаніях, ви можете встановити відповідні фільтри і визначити цільові ліди в кілька кліків.
Sales Navigator дозволяє моніторити кар’єрні зміни ваших контактів, публікації оголошень компаній або публікації ваших потенційних клієнтів. Ця інформація є безцінною для розрахунку ідеального часу, щоб зв’язатися з лідами.
Sales Navigator можна інтегрувати із різними CRM-системами. Завдяки цьому підсилюється ваша стратегія продажів і забезпечуються послідовні лідогенерація в LinkedIn та управління лідами.
Якщо дані в соцмережі не збігаються з інформацією у вашій CRM, Sales Nav позначить це, і ви зможете швидко оновити контакт.
LinkedIn Sales Navigator також допоможе вам перетворити величезний ландшафт професійної мережі на зручну для навігації карту потенційних можливостей, що зробить вашу лідогенерацію більш результативною.
Альтернатива розширеному пошуку лідів у Sales Navigator Пошук у базі даних від Snov.io дозволяє шукати ліди за 10+ критеріями, серед яких посада, дохід, локація, ім’я, галузь тощо: В підсумку ви отримуєте електронні адреси та посилання профілі лідів у LinkedIn, а також компанії, в яких вони працюють. |
6. Використання InMail у межах нових лімітів LinkedIn
Ця функція доступна на платних тарифах соцмережі і є ще одним цінним інструментом для обходу оновлення 2022 року, яке зменшило кількість запитів на встановлення контакту до 100 на тиждень.
Хоча InMail дозволяє надсилати прямі повідомлення потенційним клієнтам за межами вашої мережі, його вартість може не відповідати вашому бюджету. Крім того, ви отримуєте лише 5-30 ІнМейлів на місяць, залежно від вашого тарифу LinkedIn. Тож лідогенерація в LinkedIn буде ефективною лише за умови балансу між цим інструментом і стратегіями органічного маркетингу. Зарезервуйте InMail для цінних лідів, де персоналізований прямий підхід може мати значний вплив.
InMail ― це про якість, а не про кількість. Кожен меседж треба персоналізувати під одержувача, спираючись на дані з його профілю або активності в соцмережі. Іноді B2B лідогенерація з InMails допомагає відчинити двері, які б в іншому разі могли б лишитися зачиненими. Особливо це стосується лідів, до яких занадто часто надсилають запити на встановлення контакту.
Він дозволяє таргетувати активні зв’язки, забезпечуючи кращий підбір часу для доставки повідомлень. Саме через це ІнМейли мають високі показники відкриттів (57,5%) та відповідей (10-25%).
Крім того, InMail бустить інтерактивність вашого спілкування, оскільки одержувачі можуть переглядати ваш профіль в контексті розмови, через що зростатиме їхня залученість.
Автоматизоване надсилання InMails? Саме так. У Snov.io ви можете створювати мультиканальні кампанії з лідогенерації в LinkedIn із застосуванням ІнМейлів, вдало поєднуючи їх із запитами на встановлення контакту: Дії виконуватимуться відповідно до ваших налаштувань та розкладів надсилання. → Детальніше про використання InMail в межах автоматизації читайте в цьому пості. |
Ваша команда, з її унікальними зв’язками та голосами, може стати чудовим помічником у розширенні присутності вашого бренду в LinkedIn. Подумайте про це, як про перетворення кожного співробітника на міні-інфлюенсера вашої компанії.
Згідно з дослідженнями репости співробітників отримують у 8 разів більше переглядів, ніж контент на сторінках компаній. Так і працює B2B лідогенерація: ваш бренд стає впізнаваним для цільових лідів, про існування яких ви навіть не підозрювали.
Коли ваші співробітники діляться свіжим дописом у блозі або святкують важливу корпоративну подію в LinkedIn, мова йде не лише про охоплення, а й про додавання особистого, автентичного штриху. Це все одно, що сказати: «Агов! Зацініть, що ми зробили на роботі!». Але професійно, у стилі LinkedIn.
Тому заохочуйте свою команду публікувати інформацію про свої професійні перемоги або роздуми про галузь. Завдяки цьому лідогенерація в LinkedIn проходитиме послідовно й органічно, а на додачу ваші працівники прокачуватимуть власну авторитетність в соцмережі.
Встановіть базові правила шерінгу контентом, але не обмежуйте творчість. Уявіть, що ви даєте своїй команді коробку кольорових олівців і розмальовку, але дозволяєте їм самим обирати кольори. Такий баланс гарантує, що, хоча вони й розфарбовуватимуть відповідно до меседжів вашого бренду, вони також внесуть свій особистий стиль у роботу.
І не забудьте відзначати своїх найактивніших співробітників. Це можуть бути відгуки на мітингах, згадування у корпоративних ньюзлетерах тощо.
Один з найбільш недооцінених інструментів B2B лідогенерації ― це Події у LinkedIn. Ця опція призначена не лише для навчання, але й для налагодження контактів, адже події є потужним джерелом залучення авдиторії.
Уявіть, що у вас є список усіх відвідувачів заходу, пов’язаного з вашою нішею, і кожен з них є потенційним клієнтом. Саме для цього й існують Події у LinkedIn.
Маючи перелік людей, зареєстрованих на участь у події, ви можете визначити потенційних клієнтів, які цікавляться вашими профільними темами, й пріоритезувати їх. Тож замість холодного аутрічу, ваша лідогенерація в LinkedIn базуватиметься на залученні вже розігрітих, зацікавлених проспектів.
Використовуючи ці приховані функції, ви можете вдосконалювати свою стратегію лідогенерації та налагоджувати зв’язок з потенційними клієнтами, які конвертуватимуться з більшою ймовірністю, оскільки вони вже подорожують вашою воронкою продажів.
Згідно з дослідженнями Dreamdata 35% укладених в соцмережі угод відбуваються під впливом реклами.
Рекламні оголошення LinkedIn бувають різних типів, кожен з яких має свої унікальні переваги: спонсорований контент для просування дописів безпосередньо у стрічці вашої цільової авдиторії, текстові оголошення із зображеннями для візуалізації меседжу бренду, спонсоровані повідомлення InMail для персоналізації спілкування та динамічний контент, який таргетується під кожного глядача окремо.
В межах спонсорованих повідомлень також доступні форми для лідогенерації в LinkedIn (Lead Gen Forms Ads). Користувачі з більшою ймовірністю заповнять форму, ніж розписуватимуть відповідь на ваш меседж, адже така форма доступна в один клік.
Ще одна надкорисна опція ― таргетування реклами в LinkedIn. Ви можете обирати потенційних клієнтів за посадами, галузями, розмірами компаній і навіть за інтересами. Ось як це працює:
Також не забувайте про ретаргетинг. За допомогою інструментів LinkedIn ви можете постійно бути в полі зору лідів:
Тож завдяки інструментам глибинного таргетингу та ретаргетингу LinkedIn ваші оголошення побачать потрібні люди, а ваша B2B лідогенерація стане ще ефективнішою.
Уявіть, що у вас є компактний PDF-файл із дуже корисною інфографікою, або шпаргалкою з SEO чи цифрового маркетингу для початківців… І ви безплатно надсилаєте цей файл всім у LinkedIn в обмін на їхні електронні адреси. В підсумку люди отримують від вас цінну інформацію, а ви ― більше потенційних клієнтів.
Є кілька підходів, але універсальними можна назвати наступні поради:
Найпростіший спосіб ― поділитися фрагментом або цікавим фактом з вашого PDF у дописі в LinkedIn.
Ви також можете використовувати рекламу. Додайте свій PDF до форм лідогенерації в LinkedIn і таргетуйте їх на теплі ліди.
Отже, ваша лідогенерація в LinkedIn надала очікувані результати. Уявімо, що наразі ви маєте купу контактів, зібраних з форм, за допомогою Sales Navigator, вебінарів, лід магнітів тощо.
Що з усіма ними робити?
Запускати мультиканальну аутріч кампанію!
Це такий спосіб комунікації з великою кількістю людей багатьма каналами одночасно. Автоматизовані кампанії дозволяють зберегти послідовність спілкування з кожним лідом окремо, підтримують глибинну персоналізацію та допомагають відстежувати ефективність ваших сейлз стратегій.
Ось, як виглядає автоматизована мультиканальна кампанія у Snov.io:
Сервіс дозволяє додавати до кампанії наступні елементи:
Snov.io під’єднується до ваших поштових і LinkedIn акаунтів та автоматично виконує всі дії.
Чи це безпечно?
Так, Автоматизація LinkedIn працює в хмарі й використовує вбудований проксі для кожного користувацького акаунту. До того ж ви можете підігрівати свої акаунти для збільшення щоденних лімітів надсилання меседжів.
→ Хочете дізнатися більше про тренди автоматизації в маркетингу? Тоді пірнайте в цей пост.
Пам’ятайте, що лідогенерація в LinkedIn ― це не лише згадані вище стратегії, але й безліч варіантів їхнього поєднання. Ми згадали, певно, найнаочніші способи пошуку клієнтів, але вони систематично показують свою ефективність та гнучкість.
Кожному бізнесу потрібна специфічна модель лідогенерації, тож випробовуйте ці стратегії, розширюйте, комбінуйте їх та не забувайте відстежувати ключові показники ефективності, щоб обрати найбільш результативний маркетинговий флоу.
Створюємо якісну комерційну пропозицію з нуля та автоматизуємо її надсилання.
Створюємо лінкбілдинг кампанію з нуля та вчимося налаштовувати свій пітч під власників правильних сайтів.
Говоримо про сучасний піар флоу та автоматизації, які суттєво полегшують життя піарникам.
Розглядаємо функціонал сучасних CRM-систем, необхідний для отримання конкурнетних переваг і утримання клієнтів.
Розбираємося, чи насправді LinkedIn Premium є раціональною інвестицією для шукачів роботи, бізнесменів та рекрутерів
Визначаємо, як обирати email tracker та дивимось на функціонал і ціни популярних рішень на ринку