Ви створили купу експертного, якісного контенту, але впродовж місяців трафік на ваших сторінках майже відсутній? Що ж, саме час звернути увагу на лінкбілдинг ― надійний інструмент просування вашого голосу в публічному просторі.
Тож нижче ми поговоримо про те, як знаходити людей, зацікавлених у розміщенні ваших посилань, налагоджувати з ними стосунки та привертати більше уваги до вашого контенту.
Зміст:
Отже, лінкбілдинг — це процес отримання зовнішніх посилань (беклінків) на певну сторінку в інтернеті з інших інтернет ресурсів. Це робиться для підвищення авторитету сайту серед пошукових систем і покращення його позицій у видачі. Якісні беклінки допомагають залучати нову авдиторію та покращують SEO-результати сторінки загалом.
Це перший і найважливіший етап лінкбілдингу. Традиційно link building outreach складається з пошуку людей або компаній, зацікавлених в розміщенні посилань на ваш контент, та встановлення зв’язку з ними задля подальшого розміщення беклінків.
Насправді таких стратегій дуже багато, але тут ми перерахуємо десять найпопулярніших серед топ менеджерів:
Джерело: Semrush
Лінкбілдинг втрачених посилань
Ця стратегія полягає в тому, щоб знайти посилання, що не працює або веде на неактивну сторінку, в релевантному для вашої авдиторії контенті та попросити власника замінити його на ваш актуальний лінк.
Відновлення посилань
За цим сценарієм лінкбілдинг аутрічу ви маєте знайти вже розміщені, але втрачені (видалені) лінки на ваш контент з іншого сайту та попросити його власника відновити їх.
Пошук згадувань без посилань
Ця стратегія також передбачає пошук контенту, в якому згадується ваш бренд, але немає лінків на нього, тож варто попросити його власника розмістити посилання.
Підбірки лінків
Ця лінкбілдинг стратегія ґрунтується на пошуку списку інших публікацій у блогах, що стосуються вашої теми (на кшталт «Найкращі пости про email-маркетинг за тиждень»). А далі вам традиційно потрібно зв’язатися з власниками цих публікацій з пропозицією розмістити посилання на ваш контент у наступному оновленні.
Ресурсні сторінки
Це дещо схоже на підбірки лінків. Тут ваша лінкбілдинг стратегія також передбачає, що вам потрібно звернутися до власника сайту або блогу та попросити додати посилання на ваш сайт до його ресурсної сторінки, але вже після того, як він опублікує потрібний контент.
Техніка хмарочоса
За цим сценарієм ви маєте знаходити контент, на який є багато посилань, створювати його покращену версію та інформувати тих, хто посилався на цей контент, що у вас є дещо краще за оригінал.
Гестпостинг
Це, мабуть, найпопулярніша лінкбілдинг стратегія у світі B2B-контенту. Вам просто потрібно знайти надійну платформу з великою кількістю читачів і зв’язатися з її власником з пропозицією написати для них пост або обмінятися статтями.
Інфографіка
Для пітчингу не обов’язково писати статтю в блозі. В деяких випадках лінкбілдер може замінити текст цінною та наочною галузевою інфографікою, на яку посилатимуться інші автори та власники контенту.
Холодний аутріч блогерів
Це популярна стратегія, яка передбачає пошук авторів вашого нішевого контенту з метою повідомити їм про ваш свіжий пост. Навіть якщо ваш лінкбілдинг аутріч не матиме миттєвого результату, автори зможуть відстежувати ваші подальші публікації та імплементувати посилання на них у свій контент.
Обмін посиланнями
Ви можете просто звернутися до людини або компанії, яку вважаєте впливовою, з пропозицією обмінятися лінками у ваших публікаціях. Однак ми не рекомендуємо зловживати обміном посиланнями з одним і тим самим сайтом, оскільки Гугл може розпізнати це як спам та погіршити позицію обох ресурсів у видачі.
Вибір правильної стратегії, пошук зовнішніх посилань, створення лінкабельного контенту ― все це вимагає часу. Не кажучи вже про те, що вам потрібно створити таргетований меседж, проаналізувати реакції одержувачів і довести свою кампанію до логічного завершення (побачити ваш опублікований гестпост або додане посилання).
Так, лінкбілдинг ― це важка робота. Тож далі ми розкладемо її на зрозумілі, осяжні етапи та подивимося, як можна спростити кожен з них за допомогою інструментів Snov.io.
Зазвичай кампанія з побудови посилань складається з шести кроків:
Розгляньмо кожен з цих кроків детальніше.
Найчастіше лінкбілдер починає кампанію з визначення можливостей і обмірковування стратегії побудови посилань.
Якщо у вас вже є оригінальний та корисний контент, ви можете попросити додати посилання на нього до вже опублікованих або до запланованих постів блогерів.
Також можна скористатися інструментами пошуку втрачених посилань (Google Search Console, SEMrush, Ahrefs) і виявити сторінки з багатьма посиланнями, які зараз не працюють.
Тобто спочатку вам потрібно обрати лінкбілдинг стратегію, підготувати релевантний контент і звернутися до людей або компаній, які посилалися на оригінальний або схожий допис.
Якщо ваші продукти десь вже згадуються без відповідних посилань, попросіть їх додати. У цьому вам допоможуть такі інструменти, як Majestic та Brand24.
Або ж подумайте про теми для гестпостів, які ви можете написати в рамках своєї лінкбілдинг кампанії.
Маючи під рукою правильні інструменти, ви зможете знайти кваліфікованих власників сайтів лише за кілька хвилин:
Перше, що вам треба зробити в контексті кампанії з лінкбілдинг аутрічу ― знайти відповідні сайти. Як це зробити?
Скажімо, якщо ваша стратегія ― це лінкбілдинг втрачених посилань, а мета ― згадати вашу CRM для продажів, релевантними сайтами будуть ті, що містять сторінки з ключовими словами «CRM система для продажів» в тезі тайтла, тілі та в анкорах.
Тож загугліть:
Ви можете продовжити пошук сайтів для своєї лінкбілдинг кампанії за допомогою безкоштовних інструментів, на кшталт Google Link Grabber.
Ви зібрали список, тож зараз вам потрібно зв’язатися з редактором, контент-маркетологом або контент-менеджером. Ви, звісно, можете переглянути сторінки Contact us/Write for us/About us. Але в більшості випадків ви знайдете лише загальний емейл (наприклад, info@ та contact@). Отже, далі ваш лінкбілдинг аутріч буде «звужено» до пошуку релевантних контактів.
Це можна робити власноруч, або ж автоматично за допомогою Snov.io.
Скажімо, в рамках вашої лінкбілдинг кампанії ви хочете зв’язатися з відповідальним за блог української CRM системи NetHunt, щоб розмістити в одному з постів-оглядів текстовий блок із посиланням на вашу CRM.
Це можна зробити кількома способами:
Пошук за доменом
Ця опція дозволяє шукати електронні адреси співробітників за доменом або назвою компанії:
↓
До речі Якщо лінкбілдинг стратегія передбачає одночасну комунікацію з авторами з багатьох сайтів, ви можете скористатися опцією Пошук за списком доменів. Детальніше про її можливості можна дізнатися в цьому пості. |
Пошук контактів у базі даних
Завдяки Пошуку у базі даних Snov.io можна знаходити власників сайтів, редакторів та авторів статей для вашої лінкбілдинг кампанії за широким переліком фільтрів, серед яких:
Профпорада Якщо ваша лінкбілдинг кампанія сфокусована на розміщенні посилань одразу в кількох публікаціях на різних майданчиках, Пошук у базі даних допоможе відшукати компанії, сайти яких оптимально відповідають вашим критеріям. Таким чином ви зможете знайти блоги компаній, читачи яких таргетовані ідентично з вашою ЦА. |
Пошук email-адрес (індивідуальний та масовий)
Ця опція дозволяє знаходити емейли власників сайтів та авторів публікацій, до яких ви прагнете звернутися в рамках вашої лінкбілдинг кампанії за їхніми іменами, прізвищами та доменами їхніх сайтів:
→ А ось тут є детальна інструкція до Пошуку email-адрес за списком.
Пошук електронних адрес на сайтах і в соцмережах
З Chrome-розширенням Email Finder від Snov.io ви можете знаходити емейли та LinkedIn профілі відповідальних за публікації людей безпосередньо на сторінках компаній:
А розширення LI Prospect Finder допоможе знайти контакти для вашої лінкбілдинг кампанії на сторінках пошуку в LinkedIn, а також у профілях людей та компаній:
Ви також можете комбінувати перелічені вище способи пошуку контактів залежно від типу майданчиків та сценаріїв, за якими ви бажаєте розміщувати посилання.
Для успішного аутрічу ви маєте бути добре підготовленими. Тож важливо зібрати всі необхідні дані в одному місці і структурувати їх за ключовими для вашої кампанії критеріями. Вони можуть бути наступними:
Це лише приклад структурування даних для лінкбілдинг аутрічу, але його сміливо можна використовувати для перших спроб і доповнювати для подальших кампаній.
Маючи чітку стратегію побудови посилань, якісні контакти та структуровану інформацію, саме час переходити до основного етапу вашої лінкбілдинг кампанії ― встановлення зв’язків з власниками сайтів, редакторами та авторами публікацій.
Це можна зробити кількома способами, тож далі ми розглянемо особливості зв’язку найпопулярнішими каналами: електронною поштою та у LinkedIn.
Створіть привабливу тему
Що таке приваблива тема листа в лінкбілдинг аутрічі? Перш за все, це така комбінація слів, яка спонукатиме читача відкрити лист. Тут не потрібно бути суперкреативним: просто зробіть тему листа стислою, зрозумілою й такою, яка б відображала головну перевагу вашої пропозиції.
Ось кілька ідей для тем у різних лінкбілдинг стратегіях:
Гестпостинг |
|
Лінкбілдинг на ресурсних сторінках |
|
Додавання посилань до тематичної підбірки |
|
Відновлення посилань |
|
Лінкбілдинг втрачених посилань |
|
Визначте мету та створіть заклик до дії (CTA)
У тексті листа ви маєте чітко вказати, чому ви зв’язуєтеся з людиною і на що очікуєте від неї. Ваші пропозиції у меседжах будуть відрізнятися залежно від вашої лінкбілдинг стратегії.
Просто майте на увазі: що більше ви просите, то більш переконливим та якісним має бути ваш контент.
Персоналізуйте
Ви ж не хочете, щоб ваш потенційний партнер одразу позначив ваш лист як спам або взагалі видалив його? Тож переконайтеся, що людина, яка прочитає ваш меседж, справді зацікавлена у співпраці. У ситуації, коли власник сайту отримує тонни листів щодня, вам слід зробити свій лінкбілдинг пітч особливо персоналізованим, щоб відрізнятися від інших.
Як це зробити?
Зазирніть у цей пост, щоб дізнатися більше про те, як персоналізувати свої емейли.
А ось один із шаблонів лінкбілдинг пітчу, який ви можете використовувати для роботи з гестпостами:
Тема: Контент-партнерство з [Назва проекту] Вітаю, [Ім’я одержувача]! Я помітив, що ви посилаєтеся на нашого конкурента [Назва конкурента] в [Назва статті] і подумав, що [Назва вашої компанії] також може бути цікавою для вас. Я був би радий співпрацювати і запропонувати вам [Ваша пропозиція], якщо дасте нам шанс. P.S. Я бачив, що ви ділитеся чудовими статтями про [Тема]. Якщо ви публікуєте пости від запрошених авторів, я б із задоволенням поділився нашим досвідом. Дайте мені знати, що ви думаєте з приводу моєї пропозиції. Дякую! Бережіть себе! [Ваше ім’я], [Ваша посада] у [Ваша компанія] |
Цей шаблон лінкбілдинг листа гарний тим, що він має чітку тему і персоналізований підхід: ви показуєте, що дізналися щось про попередні публікації свого потенційного партнера, що важливо для побудови довгострокових бізнес-відносин.
Порада від Snov.io: пам’ятайте, якими б спокусливими не здавалися шаблони, ви маєте адаптувати листи до кожного нового власника сайту та кожної нової кампанії окремо.
Повідомлення в соцмережах зазвичай стисліші, ніж класичні емейли. Тут немає рядка теми, тож перше, що побачить одержувач ― це ваше привітання.
Як і в емейлах, у LinkedIn потрібно чітко визначити мету вашого звернення та деталізувати CTA. Якщо ваша стратегія ― це лінкбілдинг втрачених посилань, чітко опишіть, де ви знайшли лінк, який не працює та чому вважаєте, що замість нього варто розмістити саме ваше посилання.
Меседжі в соцмережі також потрібно персоналізувати. Без цього їх з великою ймовірністю проігнорують одержувачі. Окрім імені людини варто додати трохи контексту. Продовжуючи приклад про лінкбілдинг втрачених посилань, ви можете розповісти про ваші позитивні враження щодо самого тексту із загубленим посиланням, стилістики автора або якості його аналізу.
У LinkedIn є три типи особистих меседжів:
Залежно від вашої лінкбілдинг стратегії і обставин ви можете обирати найбільш доречний варіант меседжу. Але враховуйте обмеження соцмережі в плануванні своєї аутріч тактики.
Ось один з варіантів повідомлення про втрачене посилання:
Вітаю, [Ім’я одержувача]! Мене звати [Ваше ім’я], я [Ваша посада] у [Ваша компанія]. Нещодавно я натрапив на вашу статтю про [Тема статті] у [Ресурс], в якій ви дуже експертно подали [Контекст статті]. Проте посилання [Втрачений лінк], яке ви використали у статті, наразі недійсне. Тож я пропоную вам замінити його на [Ваш лінк]. Тут я спираюся на [Перевага вашого контенту], тому цей текст може стати оптимальним доповненням до вашого матеріалу. Що скажете? |
У Snov.io ви можете створювати персоналізовані кампанії для побудови посилань і контактувати з десятками або навіть сотнями власників сайтів, редакторів та авторів контенту одночасно.
Тут можна поєднувати комунікацію поштою та у LinkedIn, автоматизуючи наступні дії:
Ви також можете додавати до своєї лінкбілдинг кампанії умови, затримки та цілі, завдяки яким автоматизація стане органічнішою та більш керованою.
Кількість автоматизованих елементів кампанії у Snov.io необмежена, а їхня послідовність може бути будь-якою (в елементарному логічному порядку, звісно).
Ви можете розташовувати елементи вашої секвенції будь-яким чином. Ми не радимо на початку робити занадто складні автоматизовані ланцюжки. Оптимальна конфігурація лінкбілдинг кампанії може бути досягнута лише експериментальним шляхом.
Але для натхнення ви можете поглянути на наступну секвенцію:
Тут використано обидва канали зв’язку та додано кілька фоллоу апів на випадок, якщо ваші перші меседжі будуть проігноровані або їх не побачить одержувач.
Додатково ви можете встановити розклад запуску вашої лінкбілдинг кампанії, спираючись на місцезнаходження власників ресурсів донорів.
Порада від Snov.io: запускайте кампанії виключно в робочий час одержувачів. Ідеальний час для запуску ― з 10 до 11 ранку. Оптимальний часовий діапазон ― з 8 до 16:00.
Доречно також проводити A/B тестування таких параметрів, як час надсилання, тема або перший рядок емейла. Для цього ви можете скористатися А/B тестами від Snov.io.
Будь-яку відповідь на запит про розміщення посилання можна віднести до чотирьох категорій:
Без аналізу відповідей і відповідного коригування стратегії ви не зможете ефективно керувати своєю лінкбілдінг кампанією. Тож варто підготуватися до будь-яких відповідей.
Найбажаніший результат ― отримати відповідь «Так». Ви добре попрацювали, але варто зробити ще дещо ― надіслати меседж з подякою.
Розгляньмо шаблон такого меседжу:
Вітаю, [Ім’я одержувача]! Дякую, що згадали [Ваша компанія] у своєму блозі! Буду радий продовжити нашу співпрацю. Чудового вам дня! [Ваше ім’я], [Ваша посада] у [Ваша компанія] |
Якщо йшлося про лінкбілдинг втрачених посилань і власник ресурсу погодився додати ваш лінк замість втраченого, подякуйте йому за можливість і надайте необхідне посилання.
Якщо ж редактор блогу схвалив тему вашого гестпосту, подякуйте йому та обговоріть деталі співпраці, на кшталт плану, дати подання, дати публікації тощо.
Хоча пряма відмова на лінкбілдинг офер є досить рідкісним явищем, до нього все ж варто підготуватися. Перш за все ― жодних розчарувань: ваш лист було прочитано та розглянуто. Можливо, власник сайту поки що не готовий прийняти вашу пропозицію. На цьому етапі важливо навчитися, як у майбутньому змінювати такі негативні відповіді на позитивні.
Визначте причину відмови на ваш лінкбілдинг офер і з’ясуйте, посилання на який контент власник сайту чи редактор додали б без вагань. Наступного разу ви маєте звернутися до них саме з такими посиланнями.
Ось як виглядає шаблон відповіді на відмову (на випадок, якщо причина не вказана в самій відмові):
Вітаю, [Ім’я одержувача]! Дякую, що відповіли мені, я дуже ціную це! 🙂 Я хотів би попросити вас приділити мені кілька додаткових хвилин і пояснити, чому ви не зацікавлені в моєму офері. Це допоможе мені покращити його. Заздалегідь дякую. З найкращими побажаннями [Ваше ім’я], [Ваша посада] у [Ваша компанія] |
Це також трапляється не часто, але такі відповіді на лінкбілдинг офери інформативніші за відмови, і це варто враховувати. Зазвичай в таких випадках ваш співрозмовник вказує, що йому потрібно, щоб розмістити посилання на ваш контент. Отже, якщо це відповідає вашим цілям, підготуйте пропозицію, яку він захоче прийняти.
Наприклад, що робити, якщо ваш потенційний лінкбілдинг партнер каже, що наразі не публікує гестпости? Не зупиняйтеся на цьому. Запитайте, чи можете ви зв’язатися з ними пізніше. Оберіть відповідний шаблон меседжу:
Привіт, [Ім’я одержувача]! Дякую, що відповіли мені, це дуже цінно для мене! 🙂 Чи варто мені знов постукатися до вас за півроку? Чи буде це зручно для вас? Заздалегідь дякую за відповідь. З найкращими побажаннями [Ваше ім’я], [Ваша посада] у [Ваша компанія] |
Випадки, коли ваші лінкбілдинг пропозиції ігноруються, трапляються частіше за відмови, тож не нехтуйте можливістю нагадувати про себе. Не забувайте, що фоллоу апи суттєво збільшують ваші шанси отримати відповідь.
Розглянемо шаблон такого фоллоу апу:
Привіт, [Ім’я одержувача]! Ще раз дякую, що згадали компанію [Ваша компанія], в якій я працюю, у своєму блозі: [URL-адреса публікації]. Також, хочу нагадати про моє минуле повідомлення, в якому я писав про [Скорочена версія вашого минулого меседжу] Чи могли б ви додати беклінк на домен [Домен вашої компанії]? Гарного вам дня! [Ваше ім’я], [Ваша посада] у [Ваша компанія] |
Якщо ваш меседж з лінкбілдинг офером та перший фоллоу ап не отримали відповіді, надішліть потенційному партнеру наступний меседж:
Доброго дня, [Ім’я одержувача]! Я не хочу забирати ваш час, тому це буде моє останнє повідомлення. Я лише хочу запитати, чи ви досі розглядаєте можливість співпраці? Якщо це так, я буду дуже вдячний за вашу увагу до моїх минулих меседжів в цьому ланцюжку. Нагадаю, що я пропоную вам додати посилання на [Ваша компанія] до цього посту у вашому блозі: [URL-адреса публікації]. Якщо ж ви не зацікавлені ― я більше вас не турбуватиму. Бережіть себе і гарного вам дня. [Ваше ім’я], [Ваша посада] у [Ваша компанія] |
→ А ось тут ви знайдете перевірені шаблони фоллоу апів на всі випадки життя.
Тут все просто: що краще ви відстежуватимете й аналізуватимете дані, отримані з ваших поточних кампаній ― то менше помилок зробите в подальших. Відповідно, з часом ваші результати також покращуватимуться.
Особливу увагу варто приділити наступним речам:
Ці дані можна структурувати, зробивши таблицю, або ж збираючи дані в CRM від Snov.io.
Тут ви можете вести нотатки, долучати до партнерських лінкбілдинг угод фахівців з вашої команди та візуалізувати кожен рух ваших потенційних партнерів до розміщення вашого посилання / публікації гестпоста.
Ви можете вільно кастомізувати ваші пайплайни, адаптувати етапи руху до розміщення лінків під власну стратегію та (певно найважливіше) автоматично відстежувати кожен контакт з потенційним партнером.
Досі лінкбілдинг залишається одним з найефективніших методів покращення рейтингу контенту в Google. Тому незалежно від того, яку стратегію ви оберете, вам слід дотримуватися її крок за кроком і автоматизувати якомога більше повторюваних дій, щоб сфокусувати свою увагу безпосередньо на спілкуванні з потенційними партнерами.
І сміливо нагадуйте про себе власникам сайтів, які не поспішають відповідати на ваші офери. Ефективного вам лінкбілдингу!
Створюємо якісну комерційну пропозицію з нуля та автоматизуємо її надсилання.
Говоримо про сучасний піар флоу та автоматизації, які суттєво полегшують життя піарникам.
Розбираємося зі стратегіями та тактиками лідогенерації в найбільшій у світі професійній соцмережі.
Розглядаємо функціонал сучасних CRM-систем, необхідний для отримання конкурнетних переваг і утримання клієнтів.
Розбираємося, чи насправді LinkedIn Premium є раціональною інвестицією для шукачів роботи, бізнесменів та рекрутерів
Визначаємо, як обирати email tracker та дивимось на функціонал і ціни популярних рішень на ринку